Maserati Ghibli

V zimních měsících málokdo pomyslí na leštění svého vozu. Všudypřítomný špinavý sníh a posypová sůl leckoho odradí. Ale to je právě chyba! V takovém případě je nejlepší řešení svůj vůz nějakým způsobem ochránit.

Ozvala se nám klientka, která v minulosti využila několik našich služeb. Konkrétně šlo o celopolep vozu, demontáž lesklých ploch v interiéru a jejich lakování, a také aplikaci keramické ochrany od Ceramic Pro na lak vozu. Po dodání nového vozu tak zamířila rovnou k nám. Volba znovu padla na keramickou ochranu, tentokrát však čím dál oblíbenější variantu od Kamikaze Collection.

Na dílnu nám dorazilo nové Maserati Ghibli v nádherné modré metalické barvě. Stav laku odpovídal nájezdu přibližně 2000 kilometrů. Škrábance jen v prostoru klik a minimum vlásečnic. Po důkladném umytí ale vylezly také důkazy, že auto už někdo leštil. Dnešní vozy často opouštějí továrnu s již poškozeným lakem od neopatrného zacházení při montáži, při transportu nebo pak od neustálého stírání prachu na showroomu. Prodejci tak často před předáním vozy rychle přelešťují. Tentokrát ne úplně kvalitně, hologramy byly patrné na každém dílu karoserie. Leštění tak i u nového vozu zabralo téměř dva dny. Po vyleštění a důkladné kontrole už přišel čas na aplikaci keramické ochrany. Volba byla jednoduchá, nový vůz s lakem v nyní již dokonalém stavu si nezasloužil nic jiného než vrchol nabídky Kamikaze Collection, dvousložkový Enrei Coat. Dva přípravky, které dohromady zajistily opravdu tvrdou několikaletou ochranu. Navíc dodaly nádhernému laku neskutečnou hloubku a lesk. Dalšími kroky bylo vyčištění podběhů, brzdových třmenů a disků, a jejich ochrana prostředkem Wheel&Caliper od Ceramic Pro. Následně aplikace hydrofobního prostředku Rain na okna vozu a vyčištění interiéru.

Výsledek naší práce stál opravdu za to. Pohled na vůz na denním světle bral dech. Velmi důležitým faktorem, který nemalou mírou přispěl ke skvělému výsledku je fakt, že majitelka přivezla vůz ještě než se stačil lak jakkoliv poškodit. Ne vždy je možné lak leštěním uvést do stoprocentního stavu, i vozy s nájezdem jen pár tisíc kilometrů mají často nárazník trvale poškozený od kamínků nebo vyžraný lak od zaschlých mušek. Velmi brzká aplikace keramické ochrany tak byla v tomto případě klíčová. Vozidlo jsme tímto skvěle připravili na zimu a všechny její nástrahy. Díky vlastnostem keramiky se navíc bude vůz velmi snadno udržovat stále čistý.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.